Counter Strike Source – Informacje poglądowe o grze

Counter Strike Source – Informacje poglądowe

W kilku zdaniach postaram się opisać na czym opiera się rozgrywka w Counter Strike Source Non Steam. Dołączając do rozgrywki mamy do wyboru jedną z dwóch drużyn, które konkurują ze sobą. Są to terroryści oraz antyterroryści. Dodatkowo istnieje możliwość dołączenia do gry jako obserwator. Jeśli zdecydowałeś się wybrać postać terrorysty to Twoim zadaniem jest podłożenie bomby na określonej mapie, bądź pilnowanie zakładników. Natomiast, jeśli Twój wybór padł na AntyTerrorystę musisz bombę rozbroić (oczywiście jeżeli została podłożona) lub uratować hosty. Wszystko zależy od bieżącej mapy, która jest grana. Gdy tylko jedna z drużyn osiągnie cel, runda się kończy. W przypadku kiedy, jedna ekipa wyeliminuje drugą, wygrywa ta, która pozostała przy życiu.

Podsumowując, jak wygląda zasobność drużyn w bronie?

W momencie rozpoczęcia gry, każda z drużyn zaczyna ze standardowym pistoletem. Dla TT będzie to Glock, natomiast dla CT jest to USP. Ten drugi ma dodatkowo możliwość zainstalowania tłumika poprzez naciśnięcie prawego przycisku myszki. Większość broni w cs source jest taka sama dla obu team’ów, jednak są także pewne charakterystyczne, dostępne tylko dla jednego z nich. I tak dla terrorystów jest to przykładowo Galil oraz AK47, czy M4A1 bądź Famas w przypadku anty. W cs 1.6 przewagę mieli tutaj CT, gdyż dodatkowo mogli zakupić tarczę, która chroniła ich przed strzałami. Niestety z takim wyposażeniem mogliśmy zabrać jedynie pistolet.

 

Regulamin i zasady gry.

W trakcie gry możesz spotkać się z różnorodnym słownictwem charakterystycznym dla osób, które grają już jakiś kawałek czasu w counter strike source. Ponadto serwery cs source mają swoje zasady, które zależą w głównej mierze od trybu gry. Nie mniej jednak większość podstawowych reguł takich jak używanie mikrofonu od lat 16 jest spotykana praktycznie na każdym serwerze. Na małych mapach często istnieje zakaz rashowania, czyli szybkiego ataku na bazę przeciwnika. Natomiast w przypadku dużych map nietolerowane jest kampienie, czyli chowanie się i wyczekiwanie aż przeciwnik sam do Ciebie przyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *